“Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərinə həsr olunmuş işgüzar səhər yeməyi keçirilmişdir
Bu gün, 15 aprel tarixində 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro” və 30-cu Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi “InterFood Azerbaijan” sərgilərinin iştirakçıları üçün işgüzar səhər yeməyi təşkil olunmuşdur.
Tədbirdə çıxış edən Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin direktoru Anar Cəfərov Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədovun sərgi iştirakçıları və təşkilatçılarına salamını və mesajını çatdırıb. Aqrar sənaye sahəsində çalışan mütəxəssislərin və şirkətlərin istəyinin nəzərə alınaraq, sərgilərin artıq 3 gün deyil 4 gün təşkil edilməsi alqışlanmış və bu məqamın aqrar sektorda çalışanlar üçün böyük önəm daşıdığı bildirilmişdir. “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərinin təşkilatçıları olan “Caspian Event Organisers” şirkətinin rolu xüsusi vurğulanmışdır.
İşgüzar səhər yeməyi zamanı sərgiyə hazırlıq prosesində diqqət olunmalı məsələlər, eləcə də iştirakçılara işgüzar əlaqələr qurmaq üçün sərginin təmin etdiyi imkanlardan maksimum dərəcədə faydalanmaq yolları haqqında məlumat təqdim olunmuşdur. İşgüzar səhər yeməyi interaktiv formada sual-cavab sessiyası ilə keçirilmişdir.
Tədbirdə 44 şirkətdən 70-ə yaxın nümayəndə iştirak etmişdir. Eyni zamanda, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycan Qida və İçki Sənayeçiləri Assosiasiyası (AQİSA) sərgilərə dəstək göstərən qurumların nümayəndələri iştirak etmişdir.
Qeyd etmək lazımdır ki, artıq milli brendə çevrilmiş Xəzər regionunun ən böyük kənd təsərrüfatı və qida sənayesi tədbirləri olan “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri 13-16 may tarixlərində Bakı Ekspo Mərəzində təşkil ediləcəkdir.
İşgüzar səhər yeməkləri iştirakçılara sərgidə satışlarını artırmaq və iştiraklarının effektivliyini yüksəltmək, netvörkinq, reklam imkanlarından maksimum istifadə etmək üçün faydalı məlumatlar və praktiki tövsiyələr təqdim edir. Bu tədbirlər sayəsində iştirakçılar müzakirə olunan üsul və strategiyaları tətbiq edərək məqsədlərinə daha sürətli və effektiv şəkildə çata, həmçinin sərgilərin təqdim etdiyi imkanlardan tam faydalana bilərlər.

Состоялся деловой завтрак, посвящённый выставкам «Caspian Agro» и «InterFood Azerbaijan»
Сегодня, 15 апреля, для участников 18-й Азербайджанской Международной Выставки «Сельское Хозяйство» - Caspian Agro и 30-й Юбилейной Азербайджанской Международной Выставки «Пищевая Промышленность» InterFood Azerbaijan был организован деловой завтрак.
На мероприятии с речью выступил Директор Центра аграрных инноваций Министерства сельского хозяйства Анар Джафаров, передав участникам и организаторам выставок приветствие и послание министра сельского хозяйства Меджнуна Мамедова. Исходя из пожеланий специалистов и компаний, работающих в агропромышленном секторе, было поддержано продление продолжительности выставок с 3 до 4 дней. Этот шаг был признан чрезвычайно важным для участников аграрного сектора. Особо была подчеркнута роль компании «Caspian Event Organisers» — организатора выставок «Caspian Agro» и «InterFood Azerbaijan».
В ходе делового завтрака была предоставлена информация о ключевых моментах, на которые следует обратить внимание при подготовке к выставке, а также о том, как максимально эффективно воспользоваться возможностями выставки для установления деловых контактов. Деловой завтрак прошёл в интерактивном формате сессии вопросов и ответов.
В мероприятии приняли участие около 70 представителей из 44 компаний. Также в деловом завтраке участвовали представители учреждений, поддерживающих выставки, в том числе Министерства сельского хозяйства Азербайджанской Республики, Агентства развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики (KOBİA), Агентства Поощрения Экспорта и Инвестиций Азербайджанской Республики – AZPROMO, Национальной Конфедерации Конфедерация Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики (ASK), а также Азербайджанской Ассоциации промышленников продуктов питания и напитков (AQİSA).
Следует отметить, что выставки «Caspian Agro» и «InterFood Azerbaijan», уже ставшие национальными брендами и крупнейшими мероприятиями в области сельского хозяйства и пищевой промышленности Каспийского региона, пройдут с 13 по 16 мая в Баку Экспо Центре.
Деловые завтраки предоставляют участникам полезную информацию и практические рекомендации для увеличения продаж на выставке, повышения эффективности участия, а также максимального использования возможностей нетворкинга и продвижения. Проведение таких мероприятий способствует тому, чтобы участники могли быстрее и эффективнее достичь поставленных целей, применяя обсуждаемые методы и стратегии, а также в полной мере воспользоваться возможностями, предоставляемыми выставками.